Kapat

adsense onay sorunu

adsense onay sorunu
WP Tekno’ya sorunKategori: Googleadsense onay sorunu
adsense onay sorunu 1bergü altun sevil asked 3 ay ago

Merhaba.Google’ın son güncellemelerinden sonra web sitemde reklamlar kayboldu tekrar başvurduğumda ise içerik uyarısı aldım ve sitem reklama kapandı.Ama benim web sitem blog sitesi değil.Ses kesme gadgetı olan bir site.Acaba bu siteye makale ekleyerek adsense onayı alabilir miyim yoksa boşuna mı kürek çekmiş olurum?

adsense onay sorunu 3Aykut Özcan Staff replied 3 ay ago

Yeniden başvuru yapmanızın nedeni nedir? Adsense hesabınızın kapandığına dair verilen uyarı metni nasıl paylaşır mısınız? Geçici bir uyarı ise yeniden reklam hesabınız aktif edilebilir. Tamamen kapatıldıysa çok zor. Belki de imkansız.

1 Answers
adsense onay sorunu 5Aykut Özcan Staff answered 3 ay ago

Merhaba,

Google son güncellemeleri ile birlikte, sahte backlink alan sitelere olan güvenini azalttı. Bununla birlikte sitesine sahte trafik çeken siteleri tespit etmek amacıyla da binlerce internet sitesinin reklamlarını durdurdu. Çünkü tıklama yok ama gösterim gelirleri ile para kazanıyorlardı. Bu güncellemeden benim hesabım ve sitelerim de etkilendi.

Google Adsense reklam güncellemeleri sebebiyle sitemde yer alan metin ve bağlantı reklamlarını kaldırdım. Bunun yerine güncel yeni reklam birimlerine ait kodları ekledim. Bunun dışında yapacağınız hiçbir şey yok. Google güncellemesini sizin siteniz için bitirdiğinde reklamlar otomatik olarak gelecektir. Sadece sabretmelisiniz.

Not: Adsense hesabınıza girin. Siteler alanına bakın. Siteniz veya siteleriniz Hazır diyor mu? Bunun dışında Politika Merkezine girip herhangi bir politika ihlali gerçekleştirmiş misiniz? Ona bakın. Adsense hesabınızın aktif olup olmadığını kontrol edin.

Umarım yardımcı olmuştur.