İpuçları

Birbirinden Kaliteli En İyi Hosting Firmaları

Yazımızda sizler için birçok farklı kritere dayanarak bir en iyi hosting firmaları listesi hazırlamaya çalışacağız. Eğer web siteniz için kaliteli bir hosting firması arıyorsanız, listemizdeki firmaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bir web sitesi açarken hosting firması seçiminde kesinlikle çok dikkatli olunmalı. Çünkü hosting, bir web sitesinin yayınlanmasını sağlayan sunucu olarak tanımlanabilir. Bu yüzden doğal olarak ziyaretçilerin web sitenize sürekli erişebilmesi için sitenizin hosting hizmeti sorunsuz ve kaliteli olmalı.

Ancak tabii ki hosting firması seçimi hiçte kolay bir şey değil. Günümüzde birbirinden farklı paketler sunan birçok hosting firması bulunuyor. Bu yüzden hosting firması seçerken kararsız kalmanız oldukça normal.

Eğer web siteniz için bir hosting firması seçerken kararsız kaldıysanız, hosting firmaları listemize göz atabilirsiniz. Listemizde Türkiye’nin en iyi hosting firmaları 2020 ve Türkiye’nin en iyi hosting firmaları 2021 listelerinde de görebileceğiniz firmalar bulunacak.

Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

wptekno-en-iyi-hosting-firmalari-hosting-nedir-ne-ise-yarar

En iyi hosting firmaları listesine göz atmadan önce sizleri biraz hosting hakkında bilgi sahibi yapmak istiyoruz. Hosting, web siteniz için en önemli şey olarak gösterilebilir. Bu yüzden hosting firması ve hosting paketi seçiminde dikkatli olmanız çok önemli. Çünkü hosting, aslında web sitenizin saklandığı sunucu olarak tanımlanabilir.

Yani bir firmadan hosting paketi aldığınızda, web sitenize o firmadaki sunucular üzerinden erişiliyor. Ziyaretçiler web sitenize erişirken, bu sunucuyla iletişime geçiliyor ve iletişim sorunsuz gerçekleşirse ziyaretçi sitenize erişim sağlayabiliyor. Ancak sunucuda problem olursa ziyaretçiler web sitenize erişemeyebilirler.

Ayrıca sunucunun yetersizliğinden dolayı veya sorunlu olmasından dolayı ziyaretçiler sitenize bağlanırken yavaşlama gibi problemlerle de karşılaşabilirler. İşte bu yüzden en iyi hosting firmaları arasından kaliteli bir hosting firması seçmeniz çok önemli.

Seçtiğiniz firma ne kadar kaliteliyse, web sitenizde o kadar sorunsuz olacaktır. Bu yüzden yazımızın devamındaki hosting firmaları listemize göz atarak ve firmalar hakkında araştırma yaparak web siteniz için doğru hosting firmasını seçebilirsiniz.

Hosting Firması Seçiminde Neden Dikkatli Olunmalı?

Web siteniz için en iyi hosting firmaları arasından bir hosting firması seçmeniz çok önemli. Çünkü daha önce belirttiğimiz gibi hosting, ziyaretçilerin web sitenize erişebilmelerini sağlayan sunucu olarak tanımlanabilir.

İşte bu yüzden ziyaretçilerin web sitenize problemsiz şekilde erişebilmeleri için sitenizin hostingi problemsiz olmalı. Eğer web siteniz için yanlış bir hosting firması seçerseniz, ileride sık sık problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Örneğin, seçtiğiniz hosting firmalarının sunucularında kesintiler olduğu için ziyaretçiler bazı zamanlarda web sitenize erişemeyebilirler. İşte bu yüzden hosting firması seçerken dikkatli şekilde araştırma yapmanız sizin için iyi olacaktır.

Bizde bu yüzden sizin araştırmanızı kolaylaştırmak için bir en iyi hosting firmaları listesi hazırlamak istiyoruz. Böylece listemizdeki firmaları inceleyerek web siteniz için doğru hosting firmasına daha kolay karar verebilmeniz mümkün.

Hosting Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi hosting firmaları listemizden bir hosting firması seçmek istiyor olabilirsiniz. Ancak tabii ki hosting firması seçerken dikkat etmeniz gereken birçok detay mevcut. Yani sadece fiyatları uygun diye vb. sebeplerden dolayı rastgele bir hosting firması seçemezsiniz.

Bizde bu yüzden hosting firması seçerken dikkat edebileceğiniz bazı detaylardan sizlere birkaç başlık altında bahsetmeye çalışacağız. Böylece web siteniz için doğru hosting firmasını daha hızlı ve rahat bir şekilde seçebilirsiniz.

Hosting Firması Seçerken Dikkat Edilecekler

Tanıdık ve Güvenilir Bir Firma Olmalı

En iyi hosting firmaları genel olarak uzun yıllardır hosting sektöründe olan firmalardan oluşmaktadır. Aslında bu durumun genel olarak birçok sektör için geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Yani bir firma ne kadar eskiyse ve ne kadar çok kişi tarafından biliniyorsa, müşteri açısından o kadar iyi.

İşte bu yüzden web siteniz için hosting sektöründe bilindik olan bir firma seçmeniz çok önemli. Ayrıca seçtiğiniz firma bu sektörde ne kadar eski ve deneyimliyse genel olarak o kadar iyi olacağını söyleyebiliriz. Çünkü tanıdık ve eski firmaların genellikle oldukça fazla müşterisi bulunur. Bu yüzden internette araştırma yaparak vs. o firma hakkında bilgi sahibi olmanız çok daha kolaylaşır.

İade Süresi Uzun Olmalı

En iyi hosting firmaları listemizden bir firma seçecek olsanız bile firmanın iade süresine dikkat etmelisiniz. Çünkü firmayı seçtikten sonra birçok farklı sebepten dolayı hizmetten memnun kalmayabilirsiniz.

Örneğin, yaşadığınız problemler sebebiyle aldığınız hosting paketini iade etmek isteyebilirsiniz. İşte bu yüzden hosting firması seçerken firmanın iade süresine dikkat etmelisiniz. İadesi süresi ne kadar uzunsa, sizin için o kadar iyi olacaktır.

Müşteri Memnuniyeti Yüksek Olmalı

En iyi hosting firmaları genel olarak müşteri memnuniyetleri yüksek olan firmalardan oluşur. Bu yüzden bir hosting firması seçerken firmanın müşteri memnuniyetine dikkat etmelisiniz. Bunun için internette firma hakkında araştırma yaparak müşterilerin yorumlarını vs. inceleyebilirsiniz. Detaylı bir araştırmanın ardından sizin için uygun hosting firmasına karar verebilirsiniz. Seçtiğiniz firmanın müşteri memnuniyeti ne kadar yüksekse, sizin için o kadar iyi olacaktır.

Teknik Destek Sağlamalı

En iyi hosting firmaları arasından bir firma seçerken, siteniz için dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerden birisi teknik destek. Bu kısımda ilk olarak teknik destek konusunun web siteniz için çok büyük bir önem taşıdığını belirtelim. Çünkü web sitenizde her an teknik desteğe ihtiyacınız olabilir.

Örneğin, web sitenize beyaz sayfa hatası gibi bazı hatalar sebebiyle erişilemiyor olabilir. Bu durumda da doğal olarak hızlıca hosting firmanızdan teknik destek almak isteyebilirsiniz. Çünkü web siteniz ne kadar süre kapalı olursa, bu durum siteniz için o kadar kötü olacaktır.

Web sitenizin kapalı kaldığı her dakika sitenizin aleyhine işleyecektir. İşte bu yüzden hosting firmanızdan hızlıca teknik destek alarak problemi çözmek isteyebilirsiniz. Ayrıca farklı konulardan dolayı da hosting firmanızın teknik desteğiyle iletişime geçmeniz gerekebilir.

Ancak teknik destek detayları en iyi hosting firmaları arasında gösterilebilecek firmalarda bile değişiklik gösteriyor. Yani firmalar, müşterilerine birbirlerinden farklı şekilde teknik destek sunabiliyorlar. Örneğin, bazı firmalarda birçok farklı yöntemle teknik destek sağlanırken, bazı firmalarda teknik destek yöntemleri oldukça yetersiz kalabiliyor.

Ayrıca bazı firmalarda 7/24 canlı destek hizmeti bulunurken, bazı firmalarda böyle bir hizmet bulunmuyor.Bu yüzden web siteniz için bir hosting firması seçerken firmanın teknik desteğine dikkat etmeniz çok önemli. Firmanın teknik desteği hakkında bilgi sahibi olduktan sonra siteniz için doğru hosting firmasını tercih edebilirsiniz.

Uptime Oranı Yüksek Olmalı

En iyi hosting firmaları arasından bir firma seçerken uptime süresine de dikkat edebilirsiniz. Uptime, basitçe açıklamamız gerekirse sunucuların kesintisiz olarak ortalama çalışma süresidir. Yani bir hosting firmasının uptime oranı ne kadar yüksekse, firmanın sunucuları o kadar kesintisiz çalışıyor demektir. Firmanın sunucularının kesintisiz çalışması da web siteniz için büyük önem taşıyor.

Çünkü sizin de bileceğiniz üzere ziyaretçi kaybı yaşamamanız için web sitenizin sürekli olarak erişilebilir olması oldukça önemli. Ziyaretçiler web sitenize erişemediklerinde bir daha sitenizi ziyaret etmek istemeyebilirler. Özellikle bu durum sık sık tekrarlanırsa oldukça fazla ziyaretçi kayıplarıyla karşılaşabilirsiniz. İşte bu yüzden web siteniz için seçtiğiniz firmanın uptime oranının yüksek olmasına özen göstermeniz sizin için doğru olacaktır.

Hosting Paketi Nedir? Ne İşe Yarar?

En iyi hosting firmaları listesinden önce sizlere hosting paketlerinin ne olduğundan biraz bahsetmek istiyoruz. Bu kısımda ilk olarak hostingi web sitenizin saklandığı sunucu olarak tanımlayabiliriz. İşte bu sunucunun özellikleri aslında hosting paketlerine göre değişiklik gösterebiliyor. Yani birbirinden farklı özelliklere sahip birçok hosting paketi bulunuyor.

Örneğin, bir hosting paketinde 1 GB RAM ve 1 TB disk bulunurken, diğer bir pakette 4 GB RAM ve sınırsız SSD disk alanı bulunabiliyor. Bu paketlerden web sitenize uygun olanı satın alarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu kısımda ayrıca birçok farklı hosting türünün bulunduğunu belirtmemizde fayda var.

Örneğin, WordPress web sitelerine özel WordPress hosting türü bulunuyor. Bu WordPress hosting türünde de birbirinden farklı özelliklere sahip birçok hosting paketi bulunabiliyor. Böylece sizde web sitenize uygun olan hosting paketini kendiniz seçebiliyorsunuz.

Hosting Paketi Seçiminde Neden Dikkatli Olunmalı?

En iyi hosting firmaları arasından bir firma seçtikten sonra doğal olarak bir hosting paketi seçmeniz gerekiyor. Ancak hosting paketi seçerken bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Hosting paketleri daha önce belirttiğimiz gibi birçok farklı özelliğe sahip olabiliyorlar. Yani hosting paketlerinde özellikler değişiklik gösterebiliyor.

İşte bu yüzden seçeceğiniz hosting paketinin özelliklerine dikkat etmelisiniz. Eğer seçtiğiniz hosting paketinin özellikleri web siteniz için yetersiz kalırsa, ileride sitenizde çökme gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Yani web sitenizin sağlık çalışabilmesi için sitenize uygun ve yeterli özelliklere sahip bir hosting paketi seçmeniz gerekiyor.

Hosting Paketi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi hosting firmaları listemizden bir firma seçtiyseniz, artık o firmadan bir hosting paketi seçmeye başlayabilirsiniz. Ancak daha önce belirttiğimiz gibi hosting paketi seçerken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü yanlış hosting paketi seçimi yaptığınızda ileride kararınızdan pişman olabilirsiniz.

Hosting paketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu yüzden yazımızın devamında birkaç başlık altında hosting paketi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli detaylara değinmeye çalışacağız.

İlk Olarak Sitenize Uygun Hosting Türünü Belirleyin

Web siteleri için tercih edilebilecek birçok hosting türü bulunuyor. Bu yüzden herkes kendi ihtiyacına göre hosting türünü seçerek satın alabiliyor. Örneğin, WordPress web sitelerine özel WordPress hosting türü mevcut. İşte bu yüzden hosting paketlerini incelemeden önce web siteniz için doğru hosting türünü belirlemelisiniz.

Siteniz için hangi hosting türünü satın alacağınıza karar verdikten sonra o hosting türüne ait hosting paketlerini inceleyebilirsiniz. Örneğin, web siteniz için bir Windows Hosting satın almak istiyorsanız, Windows Hosting paketlerini inceleyebilirsiniz.

Daha Sonra Paketlerin Özelliklerini Dikkatli İnceleyin

Hosting paketi seçiminde dikkat edilmesi gereken belki de en önemli nokta hosting paketinin özellikleri. Örneğin, web siteniz için bir WordPress hosting paketi almak istediğinizi varsayalım. Hosting paketini satın almak istediğiniz firmada birçok farklı WordPress hosting paketi bulunuyor olabilir.

İşte bu yüzden firmadaki WordPress hosting paketlerinin özelliklerini dikkatli şekilde incelemelisiniz. Çünkü seçeceğiniz paketin özellikleri yetersiz kalırsa, ileride sitenizde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak web siteniz için yeterli ve ideal bir hosting paketi tercih ederseniz, sitenizi sağlıklı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

En İyi Hosting Firmalarını Seçerken Nelere Dikkat Edeceğiz?

En iyi hosting firmaları konusu aslında oldukça değişken ve kritik bir konu. Çünkü en iyi hosting firmalarını belirlerken birçok kriteri dikkatli şekilde ele almak gerekiyor. Bu kriterlerde zamanla değişiklik gösterebiliyorlar.

Bizde bu yüzden yazımızda en iyi hosting firmalarını listelerken birçok farklı kriteri ele alarak sizlere bahsetmeye çalışacağız. Bu kriterlerin ne olduğunu yazımızın devamında sizlere birkaç başlık altıda açıklamak istiyoruz.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

En iyi hosting firmaları listemizi hazırlarken firmaların hizmet süresini ele almaya çalışacağız. Yani listemizde genel olarak hosting sektöründe oldukça eski firmalar yer alacak. Ayrıca listeyi hazırlarken firmaların popülerliğini de ele alacağız.

Yani listemizdeki firmaların genel olarak oldukça popüler firmalar olacağını söyleyebiliriz. Uzun lafın kısası, listemizi hazırlarken firmaların sektörde oldukça eski olmalarına ve oldukça fazla tarafından tanınıyor olmalarına dikkat etmeye çalışacağız.

İade Süresi

Listemizdeki bir diğer kriter firmaların iade süresi olacak. Bir hosting firması seçerken iade süresine kesinlikle dikkat etmeniz gerekli. Çünkü seçtiğiniz hosting firmasından memnun olmadığınız için veya başka birçok sebepten dolayı aldığınız hosting paketini iade etmek isteyebilirsiniz.

İşte bu durumda da firmanın iade süresi ne kadar uzunsa sizin yararınıza olacaktır. Bu yüzden listemizdeki firmaların iade sürelerini ele alarak bu konudan da sizlere bahsetmeye çalışacağız. Bir firmanın iadesi süresi ne kadar uzunsa, bu durum müşteri için o kadar iyi.

Teknik Destek

Teknik destek konusu her hosting firması için dikkat edilmesi gereken en önemli kriterlerden birisi. Çünkü hosting firmanızdan her an teknik destek almak isteyebilirsiniz. Örneğin, web sitenizde hiç beklemediğiniz bir anda çökme gibi bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu durumda da web sitenizdeki problemden kurtulmak için hosting firmanızdan hızlıca teknik destek almanız gerekebilir. Çünkü web sitenizin ziyaretçi kayıplarıyla karşılaşmaması için sitenizin problemsiz şekilde çalışması oldukça önemlidir.

İşte bu yüzden hızlıca hosting firmanızdan teknik destek almak istemeniz oldukça doğal. Ancak firmaların teknik destek yolları ve süreleri değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, bazı firmalarda 7/24 canlı destek imkânı bulunurken, bazı firmalarda böyle bir imkân bulunmuyor.

Bizde bu yüzden en iyi hosting firmaları listemizdeki firmaların teknik desteklerini ele alarak sizlere bu konudan da bahsetmeye çalışacağız. Böylelikle web siteniz için seçeceğiniz hosting firmasının teknik desteği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma konusu aslında genel olarak oldukça önemli bir konu. Bu konu aslında en iyi hosting firmasını belirlemek için çok önemli bir kriter olmayabilir. Ancak yine de fiyatlandırma kriterinin bir hosting firması seçiminde oldukça önemli bir kriter olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden listemizdeki firmaların fiyatlandırma politikalarını da sizler için ele almaya çalışacağız. Böylece firmaların fiyatlandırmaları hakkında fikir sahibi olabileceksiniz.

En İyi Hosting Firmaları 2022

Web siteniz için en iyi hosting firmaları listesinden bir hosting firması seçmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Ancak artık sabırsızlanmanıza gerek yok. Çünkü yazımızın devamında sizler için bazı hosting firmalarından oluşan bir liste hazırlayacağız. Listemizde hosting firmalarından kısaca bahsetmeye çalışacağız.

Böylece web siteniz için istediğiniz hosting firmasını daha rahat bir şekilde seçebilirsiniz. Ancak web sitenize listemizden bir hosting firması seçecek olsanız bile firmayı seçmeden önce dikkatlice araştırmanızı öneriyoruz. Şimdi burada lafı daha fazla dolandırmayalım ve hosting firmaları listemize birlikte göz atalım.

Hostixo

wptekno-en-iyi-hosting-firmalari-hostixo

En iyi Türk hosting firmaları arasında gösterebileceğimiz Hostixo, birçok yönden avantajlı bir firma. Hostixo’yu listemize eklememizin birçok sebebi bulunuyor. Ayrıca bu kısımda wptekno.com olarak bizimde Hostixo Hosting firmasını tercih ettiğimizi belirtmek istiyoruz. Bu yüzden oldukça memnun olduğumuz bu firmayı sizlere de tavsiye edebiliriz. Bu kısımda Hostixo’yu sizler için birkaç kriterle birlikte değerlendirmek istiyoruz.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

Hostixo, senelerdir hosting sektöründe olan bir firma. Hosting sektöründe her geçen gün daha da deneyimli bir hale gelen firmanın oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Güvenle tercih edilebilecek bir firma olan Hostixo, oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor. Yani uzun lafın kısası Hostixo, birçok farklı sebepten dolayı birçok kişi tarafından tercih edilebiliyor.

İade Süresi

Hostixo’nun iade süresi konusunda oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu firma, kendisine olan güveninden dolayı tüm hosting paketlerinde 15 gün ücret iade imkânı sunuyor. Yani aldığınız hosting paketini 15 gün içerisinde iade edebiliyorsunuz. Bu yüzden bu firmanın bu konuda oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik Destek

Hostixo’da teknik desteğin ticket aracılığıyla sunulduğunu belirtmek istiyoruz. Firmada hızlı ve Türkçe ticket teknik destek imkânı bulunuyor. Böylece istediğiniz zaman ticket atarak firmadan teknik destek alabiliyorsunuz.

Fiyatlandırma

Hostixo’nun en avantajlı olduğu konulardan birisi kesinlikle fiyatlandırma. Çünkü bu firma genel olarak hizmetlerini oldukça düşük fiyatlarla müşterilerine sunuyor. Yani eğer fiyat/performans bir hosting firması arıyorsanız, bu firmaya kesinlikle göz atmanızı öneriyoruz.

 

BAZI HOSTİXO MÜŞTERİ YORUMLARI

Hostadvice platformu üzerindeki bazı Hostixo müşterilerinin yorumları listemizde birinci olmasını ne kadar hakettiğini ortaya koymaktadır.

 

Hostixo’daki ilgil ve alaka çok iyi. Eski sunucularımı da kademeli olarak taşıyorum. Ekipteki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Hizmet kalitesi ve iş takibatı konusunda oldukça iyiler. Yazılımcı arkadaşlara tavsiye ederim. Firmanın en önemli özelliği en yeni teknolojileri yakından takip etmeleri. En son laravel 8 ile ilgili bir projemiz vardı. Laravel 8 çok yeniydi. Php 8 ve mysql 8 kullanıyordu. Nerdeyse hiçbir panel henüz bu sürümlere destek vermezken firmanın kendi verdiği destekle projemizi kurduk. İyi çalışmalar diliyorum.

 

Kaliteli hizmet, hızlı geri dönüş..
Hosting olarak müşteriyi memnun etmek için elinden geleni yapan, tavsiye ettiğim tüm projelerimi taşıdığım hosting firmasıdır.

 

Bir yıla yakın bir süredir Reseller 30lu Bayi Paket kullanıyorum.
Gece gündüz farketmeksizin haftasonları da dahil ne zaman olsa iletişime geçip hızlıca destek sunan hosting firması.
Hız konusunda da çok iyi bir firma.
Kesinlikle tavsiye ederim. Teşekkürler Hostixo

 

Her zaman hızlı bir şekilde dönüş yapan, kaliteli hosting sunan firma.
Bu arada en ucuz kampanyadan yararlanıyorum. Yani onlara çok para ödemiş değilim ama ona rağmen çok kaliteli hizmet alıyorum.
Kısacası onlarla çalışmaktan çok çok memnunum.
Teşekkürler

 

Diğer yorumlar için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

MÜŞTERİ YORUMLARINI OKUYUN

PLANLARI İNCELEYİN

Hostixo İndirim Kuponları

 

20% İndirim
Kupon

Limit tanımayanlar için gerçek kaliteli sınırsız hosting promosyon kodu.

More Less

 

Hostixo Youtube

 

 

 

Bluehost

wptekno-en-iyi-hosting-firmalari-bluehost

En iyi hosting firmaları listemizde bulunan Bluehost, hosting sektöründe oldukça eski bir hosting firması. Oldukça popüler olan bu firmayı listemize eklememiz için birçok farklı sebep bulunuyor. Yabancı bir kuruluş olan bu hosting firması hakkındaki önemli detaylar birkaç başlık altında aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

Bluehost’ta diğer birçok firma gibi hosting sektöründe oldukça eski bir firma. Senelerdir faaliyette olan bu firma, hosting piyasasında fazlasıyla deneyimli. Üstelik bu firmanın dünyanın dört bir yanından çok sayıda müşterisi bulunuyor. Yani bu firmanın dünya çapında oldukça popüler bir firma olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz.

İade Süresi

Bluhost’ta aldığınız hosting hizmetini 30 gün içerisinde iade edebiliyorsunuz. Yani bu firmanın iade süresi konusunda oldukça avantajlı olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz. Böylece bu firmadan aldığınız hosting hizmetini beğenmediyseniz, 30 gün içerisinde hizmeti iade ederek ücretinizi geri alabilirsiniz. Bu durumun müşteriler açısından fazlasıyla avantajlı olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Teknik Destek

Daha önce belirttiğimiz gibi hosting firmasında teknik desteğin önemi çok büyük. Bluehost’un açıklamasına göre firmada genel olarak 7/24 destek imkânı bulunuyor. Yani firmadan 7 gün 24 saat destek alabilmeniz mümkün. Bu durumunda yine müşteriler açısından oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatlandırma

Bluehost’un fiyatlandırma konusunda rakiplerine göre biraz dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü firmadaki fiyatlar normalin biraz üzerinde olarak tanımlanabilir. Bu yüzden bu firmayı tercih etmek isteyen kişiler firmanın fiyatlarını diğer firmalarla kıyaslayabilirler. Daha sonra da web siteleri için doğru hosting firmasına kendileri karar verebilirler.

A2 Hosting

 

En iyi hosting firmaları listemize A2 Hosting ile devam etmek istiyoruz. Bu firma çok eski olmadığı için firmayı birçok kişi bilmiyor olabilir. Bu yüzden firma hakkındaki detayları merak ediyor olabilirsiniz. Bizde bu sebeple bu kısımda sizleri firma hakkında birkaç başlık altında bilgilendirmek istiyoruz.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

A2, diğer birçok firmaya göre oldukça eski bir firma. Yıllar sene önce kurulmuş olan bu hosting firması, günümüzde de faaliyetini sürdürüyor. Firma her geçen gün müşteriler tarafından keşfedilmeye devam ediyor. Bu kısımda son olarak oldukça genç bir firma olan a2’nin sektörde oldukça deneyimli olduğunu söyleyebiliriz.

İade Süresi

Bu kısımda ilk olarak a2’den aldığınız birçok hizmeti sorgusuz olarak 7 gün içerisinde iade edebileceğinizi belirtelim. Üstelik a2, bazı hizmetlerinde 7 gün sonrasında da iade yapabiliyor. Yani müşteriler bazı hizmetleri 7 gün sonrasında da iade edebiliyorlar.

7 günden sonraki iadelerde müşterilerin kullanım süreleri düşürülüyor ve geri kalan ücret müşterilerin hesabına kullanılabilir para bakiyesi olarak yatırılıyor. Ancak tabii ki iade koşulları kampanyalı hizmetlerde veya bazı farklı hizmetlerde değişiklik gösterebiliyor.

Teknik Destek

a2 Hosting’in web sitesinde yer alan bilgilere göre firmada 3 farklı kanaldan 7/24 teknik destek imkanı bulunuyor. Bu firmadan telefon, email veya ticket ile 7/24 teknik destek alabiliyorsunuz. Bu noktada firmanın diğer birçok firmaya göre oldukça avantajlı olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz.

Yani firma hem birçok farklı kanaldan hem de 7/24 teknik destek sunmasından dolayı bu konuda oldukça avantajlı görülüyor. Hosting firması seçerken özellikle teknik destek konusuna önem veren kişiler için bu firmanın fazlasıyla avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatlandırma

Bu firmanın genel olarak oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Yani firmadaki birçok hizmet, genel olarak piyasaya göre oldukça uygun fiyatlandırılmış. Uygun fiyatlarla hizmet sunan firma ayrıca zaman zaman bazı kampanyalar yapabiliyor. Bu kampanyalar sayesinde bazı hizmetleri oldukça düşük fiyatlarla satın alabilirsiniz. Yani a2’de yapılan kampanyalar sayesinde oldukça uygun fiyatlı hizmetler satın alabilmeniz mümkün.

GoDaddy

wptekno-en-iyi-hosting-firmalari-godaddy

GoDaddy, belki de dünyanın en iyi hosting firmaları arasında gösterilebilecek bir firma. Dünyanın dört bir yanında oldukça popüler olan bu firmaya bizde listemizde yer vermek istiyoruz. Eğer firma hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyoruz, yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

GoDaddy, sektördeki en tecrübeli firmalar arasında yer alıyor olabilir. Fazlasıyla eski olan bu firma, dünyanın dört bir yanında oldukça popüler. Bu yüzden firmanın Türkiye dahil birçok ülkede rahatlıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

İade Süresi

GoDaddy’nin iade politikasının biraz karmaşık olduğunu söyleyebiliriz. Ancak firmanın açıklamasına göre kullanılan hosting hizmetleri iade edilemiyor. Daha önce kullanılmamış olan hosting hizmetleriyle, işlem tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edilebiliyor. Firmanın iade politikası basitçe bu şekilde oluşuyor.

Teknik Destek

Firmanın teknik destek sisteminin diğer firmalardan biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz. GoDaddy, belirli gün ve saatlerde (Pazartesi-Cuma 09.00-19.00 arasında) canlı destekle ve telefonla teknik destek imkânı sunuyor. Bu durumun müşteriler açısından avantajlı mı yoksa dezavantajlı mı olduğunu net bir şekilde söyleyemeyiz.

Fiyatlandırma

Oldukça eski ve popüler bir firma olan GoDaddy, genel olarak diğer firmalarla karşılaştırıldığında ortalama fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Yani firmadaki hizmetlerin fiyatlarının normal seviyelerde olduğunu söylememiz pek yanlış olmaz.

SİTE5

En iyi hosting firmaları listemizde bulunan Site5, diğer birçok firma gibi oldukça deneyimli bir firma. Her geçen gün daha deneyimli bir hale gelen firmanın birçok avantajlı yönü bulunuyor. Bu yüzden yazımızda sizlere bu firmadan da biraz bahsetmek istiyoruz.

Hizmet Süresi ve Tanınırlık

Site5, hosting firmaları arasında deneyimli olan bir diğer firma. Senelerdir faaliyette olan bu firmada birbirinden farklı birçok hizmet bulunuyor. Ayrıca firmanın ülkemizde birçok kişi tarafından tercih edildiğini ve her geçen gün tanınmaya devam ettiğini söylememizde pek yanlış olmaz.

İade Süresi

Firmanın iadesi politikası diğer birçok firmayla benzer olarak karşımıza çıkıyor. Firmada 15 gün iade süresi bulunuyor. Yani aldığınız hizmeti 15 gün içerisinde iade edebilmeniz mümkün. Böylece firmadan memnun kalmazsanız 15 gün içerisinde hizmeti iade ederek ücretinizi geri alabilirsiniz. Bu sürenin iade süresi açısından oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Teknik Destek

Site5, teknik destek konusunda oldukça iddialı gözüküyor. Çünkü firmanın birçok hizmetinde 7/24 destek imkanı bulunuyor. Bu da firmayı diğer firmalara göre bir adım öne çıkarıyor. Yani Site5’in teknik destek konusunda oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatlandırma

Site5, fiyatlandırma konusunda kesinlikle çok avantajlı bir konumda bulunuyor. Çünkü firmadaki fiyatlar genel olarak birçok firmaya göre oldukça düşük olarak karşımıza çıkıyor. Site5’de ki hizmetlerin genel olarak fiyat/performans olarak oldukça avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Bu yüzden en iyi hosting firmaları arasından uygun fiyatlı bir hosting firması arayanlar, bu firmanın paketlerini inceleyebilirler.

Site5 hosting firmasıyla birlikte en iyi hosting firmaları listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Listemizde sizler için dikkat çeken birçok hosting firmasından bahsetmeye çalıştık. Listemizdeki firmaları inceleyerek web siteniz için doğru hosting firmasına karar verebilirsiniz. Ancak web siteniz için doğru hosting firmasına karar vermeden önce, firmalar hakkında internetten detaylı araştırma yapmanız doğru olacaktır.

En İyi Hosting Firmaları Karşılaştırma

FirmaÜlkeKurulduğu YılSektörFiyatHızUptimeDestek
A2 HostingABD2003Web barındırmaOrtaYavaş%99,9Mükemmel
BluehostABD2003Web barındırmaYüksekOrta%99,9Mükemmel
DreamHostABD1996Web barındırmaYüksekYavaş%99,9Mükemmel
GoDaddyABD1997Web barındırmaYüksekOrta%99,9Mükemmel
HostgatorABD2002Web barındırmaYüksekOrta%99,9Mükemmel
SiteGroundBulgaristan2004Web barındırmaOrtaYüksek%99,9Mükemmel
HostixoTürkiye2015Web barındırmaDüşükYüksek%99,9Mükemmel

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı