Wordpressİpuçları

Tema Arayanlar için En İyi 5 WordPress Tema Bulma Aracı

Bir WordPress tema bulma aracı sayesinde merak ettiğiniz bir WordPress sitesinin temasını bulabilmeniz mümkün. Web sitenize bir tema arıyorsanız, yazımızdaki araçları inceleyerek işinizi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

WordPress web siteniz için yeni bir tema arayışına girmiş olabilirsiniz. Ancak bir siteye uygun hoş bir tema bulmak her zaman çok kolay olmayabiliyor. İşte bu yüzden sitenize tema ararken zorlanıyor olabilirsiniz.

Ancak bu noktada yazımızdaki WordPress tema bulma araçları işinizi biraz kolaylaştırabilir. Bu araçlar aslında sizin sitenize göre tema bulmanızı sağlayan araçlar değil. Ancak bu araçlar sayesinde beğendiğiniz WordPress temalarını bulabilmeniz mümkün.

İşte bu yüzden yazımızdaki araçları kesinlikle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Yazımızdaki araçlar sayesinde beğendiğiniz WordPress temalarını bulabilir ve web sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress Tema Bulma Aracı Ne İşe Yarar?

wptekno-wordpress-tema-bulma-araclari

WordPress tema bulma araçları sayesinde web sitenize tema bulabilmeniz mümkün. Bu araçlar özellikle sitesine uygun bir tema arayanlar için oldukça faydalı olabilirler. Çünkü bir siteye uygun tema bulmak her zaman kolay olmayabiliyor.

Bazı temalar bazı sitelerde oldukça şık görünürken, bazı sitelerde uyumsuz gözükebiliyorlar. Ancak tema bulma araçları sayesinde sitenizle benzer olan web sitelerinin temalarını bulabilirsiniz. Yani bir sitenin teması nasıl bulunur dyÇünkü bu araçlar, bir WordPress sitesinin hangi temayı kullandığını bulmanıza yararlar.

Örneğin, ziyaret ettiğiniz bir WordPress sitesinin temasının hoşunuza gittiğini varsayalım. Bu durumda o temanın hangi tema olduğunu yani tema hakkındaki bilgileri öğrenmek isteyebilirsiniz. İşte yazımızdaki WordPress tema bulma araçları sayesinde, sitenin hangi temayı kullandığını bulabilirsiniz. Böylelikle o temayı sitenizde kullanabilir ve sitenizi çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

En İyi WordPress Tema Bulma Araçları

Web siteniz için bir tema arıyorsanız, bir WordPress tema bulma aracı kullanarak istediğiniz bir WordPress sitesinin temasını öğrenebilirsiniz. Yazımızda sizler için birçok WordPress tema bulucu araçtan bahsedeceğiz. Böylelikle istediğiniz aracı kullanarak istediğiniz sitenin temasını öğrenebilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla dolandırmayalım ve tema bulucu araçları birlikte inceleyelim.

En İyi 5 WordPress Tema Bulucu

Scan WP

wptekno-wordpress-tema-bulma-araci-scanwp

WordPress tema bulma aracı olarak kullanılabilecek olan Scan WP, bir WordPress sitesinin temasını öğrenmenize olanak tanıyor. Üstelik bu aracın kullanımı oldukça basit. Scan WP tema bulma aracıyla bir WordPress sitesinin URL adresini girerek sitenin hangi temayı kullandığını öğrenebilmeniz mümkün.

Ayrıca bu araç sayesinde sitenin Semrush Rank, Organic Keywords gibi bilgilerini de öğrenebiliyorsunuz. Bunların yanı sıra, Scan WP ile bir sitenin hosting sağlayıcısı hakkındaki bilgilerini de öğrenebileceğinizi belirtmemizde fayda var. Kısacası oldukça basit şekilde kullanılabilen bu araç sayesinde bir site hakkındaki birçok bilgiyi görüntüleyebilmeniz mümkün.

WPThemeDetector

wptekno-wordpress-tema-bulma-araci-wp-theme-detector

WordPress tema bulma araçları listemize WPThemeDetector ile devam etmek istiyoruz. Bu araç sayesinde bir WordPress sitesi hakkında birçok bilgiye erişebilirsiniz. Üstelik aracın kullanımının oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

WPThemeDetector ile bir sitenin URL adresini girerek sitenin teması hakkındaki birçok bilgiye erişebilmeniz mümkün. Çünkü bu araç, size temanın isminin yanı sıra temanın yapımcısı ve açıklaması gibi bilgileri de gösterebiliyor.

Ayrıca bu araç sayesinde bir sitedeki eklentileri de görüntüleyebilmeniz mümkün. Kısacası özellikle tema bulma aracı olarak gösterebileceğimiz WPThemeDetector ile bir sitenin kullandığı eklentileri bile görüntüleyebilirsiniz.

WhatTheme by CodeinWP

wptekno-wordpress-tema-bulma-araci-what-theme-by-code-in-wp

WordPress tema bulma aracı olarak tercih edebileceğiniz bir diğer araç WhatTheme. Bir CodeinWP hizmeti olarak karşımıza çıkan bu araç, yine çok basit şekilde kullanılabiliyor. Bu araç ile bir WordPress sitesinin URL adresini girerek sitenin teması hakkındaki birçok bilgiye erişebiliyorsunuz.

Çünkü bu araç, size bir sitenin sadece tema adını göstermiyor. Bu araçla bir sitenin temasının adının yanı sıra lisans bilgilerini, tema versiyonunu ve temanın URL adresi gibi bilgilerini de görüntüleyebiliyorsunuz.

Yani bu aracı kullanarak hızlı ve basit şekilde istediğiniz bir WordPress sitesinin teması hakkındaki detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

What WordPress Theme Is That

wptekno-wordpress-tema-bulma-araci-what-wordpress-theme-is-that

WordPress tema bulma araçları listemize What WordPress Theme Is That ile devam etmek istiyoruz. Tema ismi öğrenme gibi işlemler için kullanılabilecek What WordPress Theme Is That, basit bir şekilde kullanılabiliyor.

Bu araç sayesinde bir WordPress sitesinin URL adresini girerek sitenin teması hakkındaki birçok bilgiye erişebilmeniz mümkün. Erişebileceğiniz bilgiler arasında temanın isminin yanı sıra lisans bilgileri ve versiyon bilgileri gibi bilgilerde bulunuyor.

Ayrıca bu araç size aradığınız sitenin temasının ekran görüntüsünü de gösteriyor. Uzun lafın kısası, bu araç ile bir sitenin tema bilgilerine erişerek isteğinize göre o sitenin temasını sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

IsItWP

wptekno-wordpress-tema-bulma-araci-isitwp

Listemizde WordPress tema bulma aracı olarak son olarak IsItWP adlı araçtan bahsetmek istiyoruz. Bu araçta diğer araçlarla hemen hemen aynı işleve sahip. Oldukça basit şekilde kullanılabilen IsItWP sayesinde, bir WordPress sitesinin teması hakkındaki bilgileri görüntüleyebilmeniz mümkün.

Ancak bu araç ile bir sitenin tema bilgilerinin yanı sıra hosting sağlayıcısı gibi bilgilerine de erişebiliyorsunuz. Yani bu araç, bir sitenin yalnızca teması hakkındaki bilgileri göstermiyor. IsItWP ile bir sitedeki eklentiler ve sitenin hosting sağlayıcısı gibi birçok önemli bilgiyi görüntüleyebilmeniz mümkün.

Yani eğer bir site hakkında tema dahil birçok bilgiye erişmek istiyorsanız, bu aracı kullanmak isteyebilirsiniz. Üstelik daha önce belirttiğimiz gibi bu araç oldukça basit şekilde kullanılabiliyor.

IsItWP ile birlikte WordPress tema bulma araçları listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eğer bir sitenin temasını öğrenmek istiyorsanız, yazımızdaki WordPress tema bulucu araçları kullanmak isteyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı