EklentilerWordpress

WordPress Etkinlik Takvimi için En İyi 5 Etkinlik Takvimi Eklentisi

Sitenizde bir WordPress etkinlik takvimi oluşturarak ziyaretçilerinizi etkinliklerden haberdar edebilirsiniz. Web sitenizde bir etkinlik bölümü veya sayfası oluşturmak için etkinlik takvimi eklentilerden birisini tercih edebilirsiniz.

WordPress web sitenizde ziyaretçileriniz için birbirinden farklı birçok sayfa oluşturabilmeniz mümkün. Örneğin, sitenizde birçok farklı kategori sayfası oluşturarak ziyaretçilerin istedikleri kategoriyi rahatça ziyaret edebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sitenize bir etkinlik takvimi ekleyerek sitenizde bir etkinlik takvimi sayfası da oluşturabilmeniz mümkün. Bu etkinlik bölümü sayesinde ziyaretçilerinizi birçok etkinlik hakkında bilgilendirebilirsiniz. İşte bunun gibi sebeplerden dolayı web sitenizde bir etkinlik takvimi oluşturmak istiyor olabilirsiniz.

WordPress web sitenizde etkinlik takvimi oluşturmak için bir WordPress etkinlik takvimi eklentisi tercih edebilirsiniz. Bu eklentiler sayesinde birbirinden farklı özelliklerle beraber sitenizde bir etkinlik takvimi oluşturabilmeniz mümkün.

WordPress Etkinlik Takvimi Ne İşe Yarar?

wptekno-wordpress-etkinlik-takvimi-ne-ise-yarar

WordPress etkinlik takvimi, basitçe ziyaretçilerinizi bazı konularda bilgilendirmenize yarar. Bu kısmı aslında bir hatırlatıcı olarak düşünebilirsiniz. Web sitenize eklediğiniz etkinlik takvimi sayesinde ziyaretçilerinizi yaklaşan etkinlikler hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Böylece ziyaretçiler etkinlik takvimi sayesinde yaklaşan etkinliklerden rahatça haberdar olabilirler. Örneğin, bu etkinlik takvimi sayesinde, ziyaretçilerinizi bir sanatçının yaklaşan konseri hakkında kolayca bilgilendirebilirsiniz.

Etkinlik takvimi genel olarak basit bir fikir olarak gözüküyor olabilir. Ancak sitenizdeki etkinlik takvimi gibi ufak detaylar zamanla sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırmanızı sağlayabilirler.

WordPress Sitenize Neden Bir Etkinlik Takvimi Eklemelisiniz?

wptekno-wordpress-etkinlik-takvimi-eklentisi

Sitenize bir WordPress etkinlik takvimi eklemeniz için birçok farklı sebep bulunuyor. Aslında sitenize bir etkinlik takvimi eklemeniz basit bir detay gibi gözüküyor olabilir. Ancak web sitenize bir etkinlik takvimi eklemeniz, zamanla sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırabilmenizi sağlayabilir.

Çünkü bu tür ufak detaylar, sitenizin daha kullanışlı olmasında önemli rol oynarlar. Özellikle bir şehirle alakalı sitelerde veya etkinliklere yönelik sitelerde bir etkinlik takvimi olması site için oldukça faydalı olacaktır. Örneğin, bir şehre özel site açtıysanız, sitenize etkinlik takvimi ekleyerek şehrinizdeki konser gibi etkinlikler hakkında ziyaretçilerinizi bilgilendirebilirsiniz.

Ayrıca sitenize etkinlik takvimi ekleyerek ziyaretçilerinizi kendi düzenlediğiniz etkinlikler hakkında da bilgilendirebilirsiniz. Böylece düzenlediğiniz etkinliklere daha fazla katılımcı çekebilmeniz mümkün olabilir.

WordPress Etkinlik Takvimi Eklentileri Ne İşe Yarar?

wptekno-wordpress-etkinlik-takvimi-eklentileri-ne-ise-yarar

WordPress etkinlik takvimi eklentileri, basitçe açıklamamız gerekirse sitenize bir etkinlik takvimi eklemenize olanak tanırlar. Ancak tabii ki bu eklentiler sadece bu kadar basit bir işlevle karşımıza çıkmıyorlar.

Bu eklentilerde genel olarak birbirinden farklı birçok özellik bulunuyor. Örneğin, bazı WordPress etkinlik eklentileri sayesinde ziyaretçiler etkinlikleri tarih, ücret ve zaman gibi konularda filtreleyebiliyorlar.

Ayrıca bazı eklentilerde etkinlik lokasyon sistemi gibi önemli özelliklerde bulunuyor. Kısacası bu eklentiler sayesinde sitenizde bir etkinlik takvimi oluşturabilmeniz mümkün. Ancak tabii bu eklentiler sayesinde sitenizde bir etkinlik takvimi oluştururken birçok farklı özellikten de faydalanabiliyorsunuz.

En İyi 5 WordPress Takvim Eklentisi

wptekno-wordpress-etkinlik-takvimi-eklentisi-wordpress-takvim-eklentisi.jpg

Aslında en iyi WordPress etkinlik takvimi eklentileri konusu birbirinden farklı birçok değişkene göre değişiklik gösterebilir. Ancak biz sizlere yazımızda birçok farklı sebepten tercih edebileceğiniz birbirinden kullanışlı bazı WordPress etkinlik eklentilerinden bahsetmek istiyoruz. Böylece siteniz için istediğiniz etkinlik takvimi eklentisini seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

En İyi 5 WordPress Etkinlik Eklentisi

Timely All-in-One Events Calendar

WordPress etkinlik takvimi eklentisi listemizde ilk olarak Timely All-in-One Events Calendar eklentisinden bahsetmek istiyoruz. Bu kısımda ilk olarak bu eklenti sayesinde sitenizde oldukça kolay bir şekilde etkinlik takvimi oluşturabileceğinizi belirtelim.

Kolay kullanılabilen bu eklenti sayesinde, etkinlik takviminin görünümünü birçok farklı şekilde özelleştirebilmeniz mümkün. Ayrıca birçok dil seçeneğine sahip olan bu eklenti, WordPress ücretsiz etkinlik eklentisi olarak da tanımlanabilir. Çünkü ücretli paketleri bulunan eklenti, bazı özelliklerle beraber ücretsiz olarak da kullanılabiliyor.

Bunların yanı sıra, bu eklenti sayesinde takviminizin görüntüsünü mobil ve masaüstünde farklı görünecek şekilde düzenleyebileceğinizi belirtelim. Ayrıca All-in-One Event Calendar eklentisi sayesinde ziyaretçileriniz etkinlik takviminde birçok farklı kritere göre filtreleme yapabiliyor.

The Events Calendar

Web sitenizde bir WordPress etkinlik takvimi oluşturmak için kullanabileceğiniz bir diğer eklenti, The Events Calendar. Bu eklenti sayesinde sitenizde kolayca bir etkinlik takvimi oluşturabilmeniz mümkün.

Rahatlıkla kullanabileceğiniz The Events Calendar eklentisi, birçok farklı özellikle dikkat çekmeyi başarıyor. Bu eklentide etkinlik arama ve etkinlik listesi görünümü gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca The Events Calendar eklentisi sayesinde Google Maps ile bağlantıda kurulabiliyor. Ancak eklentideki tüm özellikler ücretsiz değil.

Ücretsiz sürümünde birçok özellik bulunan bu eklentide bazı özelliklere erişebilmeniz için ücretli bir paket satın almanız gerekiyor. Bu kısımda son olarak eklentinin mobil, tablet ve masaüstü cihazlara duyarlı olduğunu belirtmemizde fayda var.

My Calendar

WordPress etkinlik takvimi eklentileri arasında bulunan My Calendar, ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ancak eklentide bazı özelliklere erişebilmek için ücretli paketlerden birisini satın almanız gerekiyor. Eklenti sayesinde etkinlikler aylık, haftalık veya günlük olarak görüntülenebiliyor.

Ayrıca eklentide kompakt ekranlara özel mini takvim özelliği de bulunuyor. Birçok farklı özellikle dikkat çeken bu eklentide etkinlik arama, günün etkinlikleri ve yaklaşan etkinlikler gibi özellikler için bazı önemli widgetlar bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra bu eklentinin çoklu site dostu bir eklenti olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Events Manager

WordPress etkinlik takvimi eklentisi listemize Events Manager eklentisiyle devam etmek istiyoruz. Demo sürümü bulunan Events Manager eklentisini tam olarak kullanabilmeniz için pro sürümünü satın almanız gerekiyor.

Eklentinin Pro sürümünü satın almadan önce 7 günlük deneme sürümünü tercih edebiliyorsunuz. Eklenti sayesinde kolay etkinlik kaydı yapabilmeniz mümkün. Ayrıca eklentide çoklu bilet ve çoklu site desteği de mevcut.

Eklentinin SEO eklentileriyle uyumlu olması site için avantaj olarak gösterilebilir. Bunların yanı sıra, eklentide bulunan saat dilimi desteği sayesinde farklı saat dilimlerinde etkinlikler oluşturabildiğinizi belirtelim.

EventON

WordPress etkinlik takvimi eklentisi olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz bir diğer eklenti, EventON. EventON, sınırsız etkinlik oluşturma, birçok farklı takvim düzeni tasarımı ve çoklu olay görüntüleri gibi birçok farklı özelliğe sahip. Ayrıca eklenti sayesinde etkinlik takvimi üzerinde birçok farklı özelleştirme yapabilmeniz mümkün.

RTL desteğine sahip olan bu eklenti, etkinlik arama ve etkinlik listeleri oluşturma gibi özelliklerle de dikkat çekiyor. Eklentide saydığımız özellikler haricinde dikkat çeken birçok farklı özellik bulunuyor. Bu kısımda son olarak eklentinin ücretli bir eklenti olduğunu belirtmek istiyoruz.

EventON eklentisiyle birlikte WordPress etkinlik takvimi eklentileri listemizi bitirmiş bulunuyoruz. Sitenizde bir etkinlik takvimi oluşturmak için listemizdeki eklentilerden birisini tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı