EklentilerWordpress

Tercih Edilebilecek En İyi WordPress Sayfa Düzenleme Eklentileri

WordPress sayfa düzenleme işlemi için sitenizde kullanabileceğiniz birçok WordPress eklentisi mevcut. Bu eklentiler arasından istediğinizi seçerek sitenizdeki sayfaları düzenleyebilirsiniz. Eğer hangi eklentiyi seçeceğinizi bilemiyorsanız, yazımız size bir rehber olabilir.

WordPress web sitesinde kullanılabilecek birbirinden farklı sayısızca eklenti mevcut. Bu eklentiler birçok farklı işlevle karşımıza çıkabiliyorlar. WordPress eklentileri arasında bulunan sayfa düzenleme eklentileri sayesinde de web sitenizde birçok farklı düzenleme yapabilmeniz mümkün.

Siteniz için tercih edebileceğiniz birbirinden farklı özelliklere sahip birçok WordPress sayfa düzenleme eklentisi bulunuyor. Bu yüzden siteniz için sayfa düzenleme eklentisi arıyorsanız, hangi eklentiyi seçeceğinizi bilemeyebilirsiniz. Ancak yazımızda sizlere birçok sayfa düzenleme eklentisinden bahsetmeye çalışacağız. Böylelikle istediğiniz eklentiyi seçerek WordPress sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

WordPress Sayfa Düzenleme Eklentileri Ne İşe Yarar?

wptekno-wordpress-sayfa-duzenleme-nedir

WordPress sayfa düzenleme eklentileri sayesinde sitenizdeki sayfaların görünümünü düzenleyebilirsiniz. Böylece sitenizdeki sayfaları çok daha kullanışlı ve şık bir hale getirerek, ziyaretçilerin sitenizde daha rahat gezinebilmelerini sağlayabilirsiniz.

Kısacası, sayfa düzenleme eklentileri sitenizdeki sayfaları detaylı şekilde düzenleyebilmenize olanak tanır. Bu sayede web sitenizi istediğiniz şekilde düzenleyerek sitenizin daha fazla ziyaretçiye hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

WordPress Sitede Sayfalar Neden Düzenlenmelidir?

wptekno-wordpress-sayfa-duzenleme-neden-yapilmalidir

WordPress sayfa düzenleme işlemini yapmanız web siteniz için çok önemli. Çünkü sitenizin tasarımı ziyaretçiler açısından büyük önem taşıyor. Sitenizdeki sayfaların tasarımı anlaşılır ve şık olmadığında, ziyaretçiler sitenizde gezinmekten pek hoşlanmayabilirler.

Yani web siteniz kötü ve karışık bir görünüme sahipse, sitenizde ziyaretçi kayıplarıyla karşılaşabilirsiniz. İşte bu yüzden sitenizin tasarımını olabildiğince anlaşılır ve şık bir hale getirmeniz çok önemli. Sitenizin WordPress teması ne kadar şık olursa olsun, sitenizdeki sayfaların görünümü kötü olabilir.

Bu durumda da ziyaretçiler sitenizde uzun süre dolaşmak istemeyebilirler. İşte bu yüzden WordPress sayfa düzenleme işlemiyle sitenizdeki sayfaları detaylı şekilde düzenlemeniz çok önemli. Yazımızdaki sayfa düzenleme eklentileri sayesinde sitenizdeki sayfaları detaylı şekilde düzenleyebilirsiniz. Böylece sitenizde olası ziyaretçi kayıplarının önüne geçebilir hatta zamanla sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırabilirsiniz.

En İyi WordPress Sayfa Düzenleme Eklentileri

wptekno-wordpress-sayfa-duzenleme-eklentileri

Yazımızın devamındaki WordPress sayfa düzenleme eklentileri sayesinde sitenizdeki sayfaları birçok farklı şekilde düzenleyebilirsiniz. Yani web sitesi düzenleme işlemi için bir sayfa düzenleme eklentisi arıyorsanız, listemizdeki eklentiler işinizi görebilir. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve sayfa düzenleme eklentilerine birlikte göz atalım.

En İyi 6 WordPress Sayfa Düzenleme Eklentisi Ücretsiz ve Ücretli

Elementor

WordPress sayfa düzenleme eklentileri listemizde yer alan Elementor, en popüler WordPress eklentileri arasında gösterilebilir. En fazla tercih edilen sayfa düzenleme eklentilerinden birisi olan Elementor, ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Bu eklenti sayesinde oldukça hızlı şekilde birçok kaliteli tasarım yapabilirsiniz.

Sürükle bırak olarak çalışabilen eklentinin içerisinde birçok farklı şablon seçeneği de mevcut. Ayrıca bu eklenti sayesinde web sitenizde tasarım yaparken sitenizi bakım moduna alabilmeniz mümkün. Kısacası Elementor ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde tasarım yaparak sitenizdeki sayfaları düzenleyebilirsiniz.

WPBakery Page Builder

WordPress sayfa düzenleme işlemi için kullanılabilecek bir diğer eklenti WPBakery Page Builder. Bu eklentide Elementor gibi oldukça popüler bir sayfa düzenleme eklentisi. WPBakery Page Builder, birçok temayla uyumlu olarak çalışabiliyor.

Bu eklentiyle de diğer birçok sayfa düzenleme eklentisi gibi hızlı ve kolay bir şekilde tasarım yapabilmeniz mümkün. Ayrıca eklenti WooCommerce ve Yoast SEO ile uyumlu olmasıyla da dikkat çekiyor. Bu kısımda son olarak WPBakery Page Builder eklentisinde canlı ön izleme özelliğinin bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Thrive Architect

WordPress sayfa düzenleme eklentisi listemize Thrive Architech eklentisini de eklemek istiyoruz. Bir sayfa düzenleme eklentisi olan Thrive Architech, WordPress site sahipleri tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Bu eklentiyle e-ticaret sitelerinin açılış sayfalarını düzenleyebilmeniz ve optimize edebilmeniz vs. mümkün.

Eklenti ayrıca diğer birçok sayfa düzenleme eklentisi gibi mobil uyumlu olmasıyla da dikkat çekiyor. E-ticaret siteleriyle uyumlu olan eklentide mesaj düğmeleri ve iletişim formları gibi önemli özelliklerde bulunuyor. Bu kısımda son olarak eklentide 200’den fazla açılış sayfası tasarımının mevcut olduğunu belirtmemizde fayda var.

Divi Builder

WordPress sayfa düzenleme işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer eklenti Divi Builder. Yine oldukça fazla tercih edilen sayfa düzenleme eklentileri arasında bulunan Divi Builder, birçok yönden dikkat çekiyor.

Bu eklenti sayesinde kodlamaya ihtiyaç duymadan sitenizde hızlı ve kolayca sayfa düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sürükle ve bırak ile düzenleme işlemi yapabileceğiniz Divi Builder eklentisi, ayrıca mobil uyumlu olmasıyla da site sahiplerine avantaj sağlıyor.

Sayfa tasarımları imkânı sunan bu eklenti, hızlı şekilde tasarım yapabilmenize olanak tanıyor. Kısacası eğer kullanışlı bir sayfa düzenleme eklentisi arıyorsanız, Divi Builder eklentisi işinizi görebilir.

Gutenberg

Ücretsiz WordPress sayfa düzenleme eklentisi olarak karşımıza çıkan Gutenberg, WordPress’in varsayılan eklentileri arasında yer alıyor. Bu yüzden bu eklentinin genel olarak WordPress temalarıyla oldukça uyumlu şekilde çalışabildiğini söyleyebiliriz. Oldukça fazla tercih edilen eklenti, birçok farklı şekilde tasarım yapabilmenize imkân tanıyor.

Ayrıca bu eklenti sayesinde yazı sayfalarında düzenlemeler yapabilmenizde mümkün. Bunların yanı sıra, ücretsiz bir eklenti olan Gutenberg günümüzde de güncelleme alarak geliştirilmeye devam ediyor. Bu yüzden sizde WordPress siteniz için WordPress ile fazlasıyla uyumlu olan Gutenberg eklentisini tercih etmek isteyebilirsiniz.

Leadpages

WordPress sayfa düzenleme eklentileri listemizde son olarak Leadpages eklentisinden bahsetmek istiyoruz. Bu eklentinin özellikle e-ticaret sitesi kullanıcıları tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Eklenti sayesinde sitenin açılış sayfasını birçok farklı şekilde düzenleyebilmeniz mümkün. Ayrıca eklentide oldukça fazla şablon seçeneği bulunuyor. Bu sayede ortaya birçok farklı tasarım çıkarabiliyorsunuz.

Bu kısımda son olarak bu eklentinin de diğer birçok sayfa düzenleme eklentisi gibi sürükle ve bırak şeklinde çalıştığını belirtelim. Kısacası, WordPress sayfa düzenleme eklentisi Leadpages sayesinde detaylı bir şekilde sitenizin sayfalarını düzenleyebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı