WordpressTemalar

En İyi 5 WordPress Sosyal Medya Teması

Sosyal medyaya benzer siteler için bir WordPress sosyal medya teması kullanabilirsiniz. Listemizdeki temalar dikkat çekici birçok özelliğe sahip.

Web siteler için hazırlanan birçok hazır tema mevcut. Bu sayede sıfırdan tema yaptırmanıza hiç gerek kalmıyor. Özellikle WordPress gibi bir CMS sistemi kullanıyorsanız, bu konuda en az iki kat daha şanslısınız. Çünkü WordPress için hazırlanan çok sayıda özel tema mevcut.

Bu hazır temalar arasında hem ücretsizler hem de ücretsizler var. Sitenizin türü ne olursa olsun, hazır temalardan siteye uygun bir tema bulabilmeniz mümkün. Listemizdeki temalar, özellikle sosyal viral siteler için tercih edilebilirler. Listemize göz atabilir ve bu temalardan istediğinizi tercih edebilirsiniz

Site için Temanın Önemi Nedir?

Bir site oluşturduğunuzda dikkat etmeniz gereken birçok farklı detay var. Aslında tema konusu bu detayların en başında geliyor. Bu yüzden WordPress sosyal medya teması gibi bir tema seçerken fazlasıyla dikkatli olmak gerekiyor.

Tema, aslında web sitenin baştan aşağıya görünümünü oluşturur. Sitede düzenli bir tema kullanılmadığında, ziyaretçi kaybıyla karşılaşmanız kaçınılmazdır. Çünkü ziyaretçiler, bozuk görünümlü bir sitede dolaşmak istemezler. Ayrıca, şık görünüme sahip olmayan bir tema tercih etmekte yine ziyaretçi kayıplarına yol açabilir. Kısacası, sitenin daha fazla ziyaretçiye ulaşması için kullanışlı ve güzel bir tema seçilmesi çok önemlidir.

Ayrıca, seçilen temanın siteyle uyumlu olmasının da yine önemi büyüktür. Seçtiğiniz tema ne kadar şık olursa olsun, sitenizle uyumlu değilse bu durumda ortaya kötü bir görünüm çıkabilir. Bu da yine ziyaretçi açısından fazlasıyla rahatsız edici olabilir. İşte bu yüzden kesinlikle sitenize uygun ve kullanışlı bir tema seçmenizi tavsiye ediyoruz.

WordPress Sosyal Medya Teması Listesi

Birbirinden farklı amaçlar için hazırlanan çok sayıda WordPress teması mevcut. Bunların arasında sosyal viral siteler için hazırlanmış temalarda bulunuyor. Aşağıdaki temalar, aslında uzun süredir birçok site sahibi tarafından tercih ediliyorlar. Bu yüzden bu temaları rahatlıkla tercih edebileceğinizi düşünüyoruz. Lafı daha fazla uzatmayalım ve sosyal viral türü siteler için hazırlanan temaları birlikte inceleyelim.

SocialMe

wptekno-en-iyi-5-wordpress-sosyal-medya-temasi-socialme

Bir WordPress sosyal medya teması olan SocialMe, profesyonel bir tasarıma sahip. Bu temanın tercih edilmesi için birçok farklı sebep var. Temada dört farklı ana sayfa düzeni mevcut. Böylece istediğiniz ana sayfa tasarımını seçerek kullanabiliyorsunuz. Ayrıca, mobil cihazlara duyarlı olarak hazırlanmış ve WooCommerce desteği de mevcut.

Bunlara ek olarak sınırsız renk seçeneği gibi birçok farklı özelleştirme seçeneğine sahip olması da dikkatlerden kaçmıyor. Oldukça şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan SocialMe, moda ve yaşam tarzı bogları, viral içerik blogları ve yemek blogları dahil birçok farklı tür sitede kullanılabiliyor.

SociallyViral

wptekno-en-iyi-5-wordpress-sosyal-medya-temasi-sociallyviral

WordPress sosyal medya teması listemize güzel tasarlanmış bir tema olan SociallyViral ile devam edelim. Bu temada sosyal medya butonları dahil birçok şey önceden düşünülmüş. Sade bir tasarıma sahip olan tema Google Adsense optimizasyonu, video gönderi desteği ve hız optimizasyonu gibi özelliklere sahip. Üstelik, SEO optimizasyonuna sahip olan temada responsive tasarım özelliği de bulunuyor. Bu sayede, siteniz mobil cihazlarda da oldukça şık bir görünüme sahip olabiliyor.

NewsPaper

wptekno-en-iyi-5-wordpress-sosyal-medya-temasi-newspaper

WordPress sosyal medya teması olarak da kullanabileceğiniz NewsPaper, yenilikçi bir tasarıma sahip. Gelişmiş bir görünüme sahip olmasının yanı sıra, diğer temalardan da oldukça farklı. WooCommerce desteği sayesinde e-ticaret odaklı sitelerde bile tercih edilebiliyor.

Mobil cihazlara duyarlı olarak geliştirilen temada dikkat çekici çok sayıda özellik mevcut. Örneğin, tema panelinden yazı tiplerini değiştirebilir ve böylece görünümü istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu kısımda son olarak, temanın SEO uyumlu olarak geliştirildiğini belirtmemizde fayda var.

Bimber

wptekno-en-iyi-5-wordpress-sosyal-medya-temasi-bimber

WordPress sosyal medya teması Bimber, viral magazin teması olarak da tanımlanabilir. En fazla satanlardan birisi olan bu tema, birçok farklı üst kısım tasarımına sahip. Ayrıca, çok sayıda dizayn seçeneği de mevcut. Kısacası temada oldukça fazla özelleştirme seçeneğiniz bulunuyor. Bu sayede görünümü istediğiniz gibi düzenleyebiliyor ve sitenizi çok daha şık bir hale getirebiliyorsunuz.

Ayrıca, temada Google Adsense ve WooCommerce desteği de mevcut. %100 responsive tasarıma sahip olan Bimber, önbelleğe alma eklentileriyle de uyumlu çalışabiliyor. Hız konusunda optimize edilmiş olmasıyla birlikte sitenizde herhangi bir yavaşlatmaya sebep olmadan yüksek performans sunabiliyor.

Boombox

wptekno-en-iyi-5-wordpress-sosyal-medya-temasi-boombox

Oldukça popüler bir tema olan Boombox, birçok yönden dikkat çekmeyi başarıyor. Temada karanlık mod gibi temel ancak önemli özellikler mevcut. SEO optimizasyonlu geliştirilen tema, tamamen responsive tasarıma sahip.

Bu sayede mobil cihazlarda da şık bir görünüm sunabiliyor. Bu temayı da yine diğer birçok temada olduğu gibi birçok farklı şeklilde düzenleyebilirsiniz. Çünkü temada oldukça fazla özelleştirme seçeneği mevcut. Ayrıca temada WPML desteği ve RTL desteği dahil birçok önemli özellik mevcut.

WordPress sosyal medya teması listemizi Boombox ile sonlandırıyoruz. Bu temaların hepsi birbirinden farklı önemli özelliklere sahip. Siteniz için uygun olanı tercih ederek üzerinde birçok farklı düzenleme yapabilirsiniz. Bu sayede siteniz çok daha şık ve kullanışlı bir hale gelecektir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı