EklentilerWordpress

Daha Aktif Bir Site için En İyi 5 WordPress Soru Cevap Eklentisi

Bir WordPress soru cevap eklentisi sayesinde ziyaretçilerinizden daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Böylece zamanla sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırabilirsiniz.

Bazı web siteleri ziyaretçilerinden daha fazla etkileşim almak isteyebiliyorlar. Örneğin, forum gibi siteler ziyaretçilerden çok fazla etkileşim almak zorundalar. İşte bu etkileşimi arttırabilmek için kullanılabilecek bazı yöntemler mevcut.

Yazımızdaki soru cevap eklentilerinin de bu yöntemler arasında bulunduğunu söylememiz pek yanlış olmaz. Çünkü bu eklentiler, basitçe açıklamamız gerekirse ziyaretçilerin sitenizde daha fazla etkileşime girmesine olanak tanıyorlar.

Sizde sitenizin daha aktif gözükmesi için ziyaretçilerin etkileşimlerini arttırmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda sitenize bir WordPress soru cevap eklentisi eklemeyi deneyebilirsiniz. Eğer hangi soru cevap eklentisini seçeceğinizi bilmiyorsanız, listemizdeki eklentileri incelemeniz yararınıza olacaktır.

WordPress Soru Cevap Eklentisi Ne İşe Yarar?

Bir WordPress soru cevap eklentisi sitenizdeki etkileşimi arttırmak için birebirdir. Çünkü bu eklentiler sayesinde sitenizde bir soru cevap kısmı oluşturabilirsiniz. Böylece ziyaretçileriniz sitenizde soru ve cevap ekleyebilirler. Bu sayede ziyaretçiler birbirleriyle etkileşime girebilirler. Ayrıca bazı soru cevap eklentilerinde en iyi cevabı seçebilme gibi bazı ekstra özellikler mevcuttur.

Bu özellikler sayesinde de ziyaretçilerin sitenizdeki aktifliklerini arttırabilmeniz mümkün. Tüm bu avantajlara sahip olan WordPress soru cevap eklentileri, genel olarak oldukça kolay şekilde kullanılabiliyorlar.

Ayrıca bu eklentilerden bazıları oldukça hafif şekilde karşımıza çıkıyor. Uzun lafın kısası, soru cevap eklentileri sayesinde ziyaretçilerin birbirlerine soru sormalarına ve cevap vermelerine olanak tanıyabilirsiniz.

WordPress Soru Cevap Eklentileri Neden Tercih Edilmelidir?

Daha önce belirttiğimiz gibi bir WordPress soru cevap eklentisi sayesinde sitenizdeki aktifliği arttırabilirsiniz. Bu eklentiler sayesinde ziyaretçiler birbirleriyle etkileşime girebilirler. Bu sayede de doğal olarak sitenizdeki aktiflik yükselmiş olur.

Bunun sonucunda da zamanla sitenize daha fazla ziyaretçi kazandırabilir ve sitenizi mevcut konumundan çok daha büyük bir konuma taşıyabilirsiniz. Üstelik tüm bu avantajlara sahip olan soru yanıt eklentileri arasında ücretsiz olarak kullanılabilenler eklentilerde mevcut.

Yani ücretsiz bir eklenti tercih ederek sitenizi daha aktif bir hale getirebilmeniz mümkün. Eğer sizde siteniz için bir soru cevap eklentisi arıyorsanız, yazımızın devamındaki listemize göz atmanızda fayda var.

Sitenizdeki Aktifliği Arttırabilecek En İyi 5 WordPress Soru Yanıt Eklentisi

Sitenizi daha aktif bir hale getirebilmeniz için tercih edebileceğiniz birçok WordPress soru cevap eklentisi mevcut. Bu yüzden bir soru cevap eklentisi seçerken kararsız kalmanız oldukça doğal. Bizde bu sebeple yazımızda birçok soru cevap eklentisinden bahsetmeye çalışacağız.

Böylece aradığınız soru cevap eklentisini daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Soru cevap eklentileri arasında ön plana çıkan bazı eklentiler genel olarak aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Ücretli ve Ücretsiz WordPress Soru Cevap Eklentileri

wpForo Forum

wptekno-wordpress-soru-cevap-eklentisi-wpforo-forum

WordPress soru cevap eklentisi olarak tanımlanabilecek wpForo Forum, aslında temel olarak bir WordPress forum eklentisi. Modern ve duyarlı bir tasarıma sahip olan bu eklenti, sitenizde forum entegrasyonu yapabilmenize olanak tanıyor.

Böylece bu eklenti sayesinde ziyaretçilerin sitenizde soru sormalarına ve birbirlerine cevap vermelerine imkân tanıyabiliyorsunuz. Üstelik eklentide birçok farklı forum tasarımı ve canlı kullanıcı bildirim sistemi gibi özelliklerde yer alıyor.

Ayrıca eklentinin tüm cihazlar için duyarlı görünüme sahip olduğunu belirtmemizde fayda var. Kısacası, bu eklenti sayesinde sitenize bir forum entegrasyonu yaparak ziyaretçilerin sitenizde daha aktif olmalarını sağlayabilirsiniz.

AnsPress

wptekno-wordpress-soru-cevap-eklentisi-anspress

Bir WordPress soru cevap eklentisi olarak karşımıza çıkan AnsPress, oldukça kolay şekilde kullanılabilen bir eklenti. Bu eklenti sayesinde birçok özellikle birlikte sitenizdeki ziyaretçi etkileşimlerini arttırabilirsiniz. Sitenize soru cevap özelliği kazandırabilecek bu eklenti birçok yönden dikkat çekiyor.

Birden fazla dili destekleyen AnsPress, ayrıca reCAPTCHA’yı da destekliyor. Bunların yanı sıra eklentide en iyi yanıtı seçme ve bildirim e-postaları gibi özelliklerinde mevcut olduğunu belirtelim. Bu kısımda son olarak eklentinin diğer birçok soru cevap eklentisine göre oldukça hızlı bir eklenti olduğunu belirtmemizde fayda var.

Sabai Discuss

wptekno-wordpress-soru-cevap-eklentisi-sabai-discuss

WordPress soru cevap eklentisi listemize Sabai Discuss ile devam etmek istiyoruz. Bu eklenti sayesinde topluluk için soru cevap odaklı bir site oluşturabilmeniz mümkün. Ayrıca bu eklentinin tartışma forumu gibi siteler içinde tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

Ücretli bir eklenti olarak karşımıza çıkan Sabai Discuss, birçok özellikle ön plana çıkmayı başarıyor. Eklentide soruları ve cevapları filtreleme, kullanıcı profil sayfaları ve dosya yükleme gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca kullanıcı dostu olan bu eklenti, tamamen responsive bir tasarıma sahip olmasıyla da dikkatleri çekmeyi başarıyor.

DW Question & Answer Pro

wptekno-wordpress-soru-cevap-eklentisi-dw-question-answer-pro

Ücretli WordPress soru cevap eklentisi olan DW Question & Answer Pro, siteniz için tercih edebileceğiniz bir başka eklenti. Ücretli olan bu eklenti, birçok kısıtlamayla birlikte ücretsiz olarak da kullanılabiliyor.

Ancak tabii ki eklentinin tüm özelliklerine sahip olabilmeniz için ücretli versiyonu satın almanız gerekiyor. Eklentide en iyi cevabı seçme, hızlı arama ve spam kontrol gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca DW Question & Answer Pro, kolay kullanımıyla ve modern tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Ultimate FAQ

wptekno-wordpress-soru-cevap-eklentisi-ultimate-faq

WordPress soru cevap eklentisi listemizde son olarak Ultimate FAQ eklentisinden bahsetmek istiyoruz. Bu eklenti aslında diğer eklentilerden biraz daha farklı. Çünkü bu eklenti aslında bir FAQ eklentisi olarak karşımıza çıkıyor.

Eklenti sayesinde sitenizde bir SSS yani yardım bölümü oluşturabilirsiniz. Böylece ziyaretçiler sık sorulan soruların cevaplarını sitenizde hızlıca bulabilirler. Eklentide sınırsız SSS, sınırsız SSS etiketi ve SSS kategori oluşturma gibi özelliklerde bulunuyor. Böylece sitenizde rahatlıkla bir SSS yani sıkça sorulan sorular bölümü oluşturabiliyorsunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı