EklentilerWordpress

Dikkat Çeken En İyi 5 WordPress Üyelik Eklentisi

Bir WordPress üyelik eklentisi sayesinde sitenize birçok ayarla birlikte kapsamlı bir üyelik sistemi getirebilirsiniz. Daha sonra bu eklentiler sayesinde sitenizde üyelere özel düzenlemeler yapabilirsiniz.

Bazı web sitelerinde üyelik sisteminin önemi çok büyük. Çünkü bazı siteler üyelik sistemi olmadan kullanılamayabiliyorlar. Örneğin, bir e-ticaret sitesinde ziyaretçilerin rahat alışveriş yapabilmeleri için üyelik sisteminin olması kesinlikle şart.

Bunun yanı sıra, birçok WordPress site sahibi sitesine gerekli olmasa bile bazı sebeplerden dolayı bir üyelik sistemi eklemek isteyebiliyor. İşte bu tür durumlarda karşımıza birçok WordPress üyelik eklentisi çıkıyor. WordPress üyelik eklentileri sayesinde sitenizde üye olanlara özel birçok ayar yapabilmeniz mümkün. Ayrıca bu eklentiler sayesinde sitenize daha fazla üye kazandırabilirsiniz.

WordPress Üyelik Eklentisi Ne İşe Yarar?

WordPress üyelik eklentisi, basitçe açıklamamız gerekirse web sitenize bir üyelik sistemi eklemenize yarar. Bu eklentiler sayesinde ziyaretçiler sitenize üye olabilirler ve daha sonra istedikleri zaman hesaplarına giriş yapabilirler. Özellikle e-ticaret gibi sitelerde üyelik sistemleri oldukça fazla önemlidir.

Bu yüzden sizde bu eklentileri kullanarak sitenize bir üyelik sistemi eklemek isteyebilirsiniz. Ayrıca bir üyelik eklentisi kullanarak sitenize üyelik sistemi eklediğinizde birçok farklı özelliğe erişebilirsiniz.

Örneğin, WordPress üye olmadan içerik görünmesin istiyorsanız, bu eklentiler sayesinde sitenizdeki bazı içeriklerin sadece üyelerin görmesini sağlayabilirsiniz. Kısacası bir üyelik eklenti sayesinde sitenize bir üyelik sistemi ekleyebilir ve bu üyelik sistemi üzerinde birçok özelleştirme yapabilirsiniz.

Neden Bir WordPress Üyelik Eklentisi Tercih Edilmelidir?

Web sitenizde bir WordPress üyelik eklentisi tercih etmeniz için aslında birçok sebep var. Bu eklentiler sayesinde sitenize üyelik sistemi ekleyebileceğinizi belirtmiştik. Sitenize üyelik sistemi ekleyerek ziyaretçilerin sitenize üye olmalarını sağlayabilir ve böylece sitenizi yeniden ziyaret etme olasılıklarını arttırabilirsiniz.

Bu üyelik eklentileri sayesinde sitenize daha fazla ziyaretçinin üye olması için birçok farklı ayar yapabilirsiniz. Örneğin, sitenizdeki bazı içeriklerin sadece üyelere görünür olmasını sağlayarak sitenize daha fazla üye kazandırmayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca bu üyelik eklentileri sayesinde sitenizde bazı roller oluşturabilir ve rollere göre izinler vs. ayarlayabilirsiniz. Özellikle e-ticaret gibi sitelerde üyelik sisteminin önemi çok büyüktür. Üyelik sisteminin çok önemli olduğu türde bir siteniz varsa, üyelik eklentileri sayesinde sitenizdeki üyelik sistemini birçok farklı şekilde özelleştirebilirsiniz.

En İyi WordPress Üyelik Eklentileri

Web sitenizde kullanabileceğiniz birçok WordPress üyelik eklentisi bulunuyor. Bu eklentilerden birisini tercih ederek sitenize üyelik sistemi ekleyebilirsiniz. Ancak bir üyelik eklentisi seçmeden önce eklentiler hakkında fikir sahibi olmak istemeniz oldukça doğal.

Bu yüzden yazımızda sizler için birçok yönden dikkat çeken bazı üyelik eklentilerinden bahsetmeye çalışacağız. Böylece üyelik eklentileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve siteniz için istediğiniz üyelik eklentisini tercih edebilirsiniz.

En İyi 5 WordPress Üyelere Özel İçerik Eklentisi

Members

wptekno-wordpress-uyelik-eklentisi-members

WordPress üyelik eklentisi listemizde ilk olarak Members eklentisine yer vermek istiyoruz. Bu eklenti genel olarak roller ve yeteneklerle ön plana çıkıyor. Eklenti sayesinde üyeler için birçok rol oluşturabilir, rolleri düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Ayrıca yine bu eklenti sayesinde bir kullanıcıya birden fazla rol verebilmeniz mümkün.

Bunun yanı sıra, Members eklentisiyle sitenizdeki içerik izinlerini düzenleyebilirsiniz. Örneğin, sitenizdeki bazı içeriklere sadece belirlediğiniz role veya rollere sahip ziyaretçilerin erişmelerine izin verebilirsiniz. Kısacası, Members eklentisiyle sitenizde rol ve yeteneklere dayalı güçlü bir üyelik sistemi oluşturabilirsiniz.

Ultimate Member

wptekno-wordpress-uyelik-eklentisi-ultimate-member

WordPress üyelik eklentisi olarak tercih edilebilecek bir diğer eklenti Ultimate Member. Bu eklentinin gelişmiş çevrimiçi topluluklar oluşturmak için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Esnek bir eklenti olarak karşımıza çıkan Ultimate Member, birçok özellikle dikkat çekiyor.

Eklentide sürükle bırak form oluşturucu, özel kullanıcı rolleri ve içerik kısıtlaması gibi birçok özellik mevcut. Bir üyelik eklentisinde olması gereken birçok özelliğin bu eklentide bulunduğunu söylememiz pek yanlış olmaz. Bu yüzden bir üyelik eklentisi arıyorsanız, bu eklentiyi de incelemeniz doğru olacaktır.

WP-Members Membership Plugin

wptekno-wordpress-uyelik-eklentisi-wp-members-membership-plugin

WordPress üyelik eklentisi listemize WP-Members Membership Plugin ile devam etmek istiyoruz. Bu eklenti sayesinde sitenizde bir üyelik sistemi oluşturabilirsiniz. İlk WordPress eklentilerinden birisi olan WP-Members Membership Plugin, günümüzde de geliştirilmeye devam ediyor.

Bu eklenti sayesinde WordPress üyelere özel sayfa düzenlemesi vs. yapabilirsiniz. Yani bu eklentide de içerik kısıtlaması özelliğinin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu eklenti sayesinde menü öğelerini oturum açmış kullanıcılarla da sınırlayabilirsiniz.

Uzun lafın kısası, bu eklentide de diğer üyelik eklentilerinde bulunan birçok özelliğin bulunduğunu söyleyebiliriz. Yani sitenize bir üyelik sistemi eklemek istiyorsanız, bu eklentiye de göz atabilirsiniz.

Profile Builder

wptekno-wordpress-uyelik-eklentisi-profile-builder

WordPress üyelik eklentisi olarak dikkat çeken bir diğer eklenti, Profile Builder. Bu eklentinin kullanımı kolay bir üyelik eklentisi olduğunu söyleyebiliriz. Eklenti sayesinde kullanıcı profillerinde birçok düzenleme yapılabilmesi mümkün.

Ayrıca bu eklentide de diğer birçok üyelik eklentisinde olduğu gibi kullanıcı rollerini ve yeteneklerini düzenleyebiliyorsunuz. Örneğin, eklenti sayesinde kullanıcı rollerine göre içerik kısıtlaması yapabilmeniz mümkün. Bunların yanı sıra, Profile Builder ile yönetici haklarına sahip kullanıcıların standart kullanıcı alanlarını özelleştirebildiklerini belirtelim.

User Role Editor

wptekno-wordpress-uyelik-eklentisi-user-role-editor

WordPress üyelik eklentisi listemizde son olarak diğer eklentilerden biraz daha farklı olan User Role Editor eklentisinden bahsetmek istiyoruz. Bu eklenti, temel olarak kullanıcı rol ve yetki eklentisi olarak tanımlanabilir.

Eklenti sayesinde kullanıcı rollerini ve yetkilerini kolayca düzenleyebilmeniz mümkün. Üstelik yine bu eklenti sayesinde yeni rollerde ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu eklentiyle birlikte yeni oluşturulan kullanıcıların varsayılan rollerini de değiştirebilirsiniz. Kısacası, rol ve yetkilere dayalı bir eklenti arıyorsanız, User Role Editor WordPress üyelik eklentisi oldukça işinize yarayabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı