İpuçları

Wordpress Hosting Nedir ? Özellikleri Nedir?

Wordpress kullanıcılarının karşısına sık sık Wordpress Hosting paketleri çıkmaktadır ve ister istemez akıllarına  Wordpress Hosting nedir ? Diğer hostinglerden farkı nedir ?  soruları gelmektedir. Bu makalemizde sizlere bunları açıklayacağız.

WordPress Hosting Nedir?

Wordpress hosting, alt yapısı, özellikle Wordpress ile yeni tanışan kişilere özgü hizmetler ile ön plana çıkıyor. Kısaca bahsedecek olursak daha önceden bir deneyimi olmayan kişilerin dahi dakikalar içerisinde bir site tasarlayabilmesi, Wordpress ile mümkün oluyor.

Dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi olan Wordpress, kendi kulvarında oldukça iddialı çözümler üretmekle meşhur. Varolan web sitelerini düşünürsek, dünyadaki sitelerin yüzde 33,6’sını WordPress siteleri oluşturuyor. Örneğin Walt Disney Company, New York Times, Microsoft gibi kurumsal ve global şirketler dahi artık bloglarını, alt yapı sitelerini hep WordPress kullanarak tasarlıyorlar.

 

wordpress hosting

WordPress alt yapısının sevilmesinin en büyük nedenlerinden biri de sayısız tema ve eklenti seçenekleri sunuluyor olmasıdır. Güçlü, işlevsel, şık ve bir o kadar da estetik görsel odaklı çalışmalar sunan Wordpress için WordPress hosting hizmeti sunuyoruz. WordPress ile tam uyumlu çalışan WordPress hosting, kendi optimize seçenekleriyle çok daha etkili bir site performansı sağlıyor.

WordPress Hosting Özellikleri Nedir?

WordPress hosting özellikleri arasında özellikle kötü amaçlı yazılımlarla mücadele geliyor. Korsanlar tarafından üretilen kötü amaçlı yazılımlar hem sizin hem de müşterilerinizin bilgilerini tehlikeye atmaktadır. Sitenizi bozabilir ve itibarinizi da mahvedebilir.

 

Bu yüzden web site güvenliği oldukça önemlidir. Wordpress hosting üzerinde özellikle dahili hız ve performans arayanlar için pek çok artı seçenek bulunuyor. Google aramalarında da artı bir değer yaratan WordPress Hosting, kendi algoritmik düzenlemesiyle birlikte çok daha akışkan bir site yapısı vadediyor.

Yönetilebilen otomatik paneller ve günlük yedekleme seçenekleriyle birlikte WordPress hosting hizmetleri daha da geniş bir kitleye hitap etmeye başlıyor.

Neden WordPress Hosting Tercih Etmelisiniz?

WordPress hosting seçimi için pek çok nedeniniz var. Kaliteli bir hosting ihtiyacınız var ise ve siteniz WordPress alt yapısı ile çalışacak bir site olacak ise, doğru ve temiz bir optimizasyon ile desteklenen Wordpress hosting seçimlerini kullanabilirsiniz.

Optimizasyonun önemine her yerde rastlayabilirsiniz. Hele ki bir web sitesi projesinden bahsediyorsak optimizasyon ve temiz kodlanmış bir site alt yapısı olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Çünkü sitenizdeki belgeler düzgün bir şekilde yüklenmez ise olası bir sorun yaşanabilir.

Tüm bunlar, okuyucularınızın ya da müşterilerinizin web sitenizi terk etmesine, trafiğinizin ve potansiyel satışlarınızın zarar görmesine neden olabilir. Hostixo, WordPress’in Dünya çapında kullanıma sunulduğu ilk günden bu yana WordPress siteleri için kaliteli hosting hizmeti sağlamaktadır. Bu yüzden de hem panel kullanımı, hem de Cpanel desteği ile birlikte hiçbir deneyiminiz olmasa bile Wordpress hosting seçenekleriyle birlikte rahat bir çalışma yapabilirsiniz.

Paketlerimiz bu noktada özel olarak konfigürasyonu gerçekleştirilmiş olan SSD sunucularından oluşmaktadır. Bu noktada çok daha etkili ve güçlü alt yapılara ulaşmak istiyorsanız Hostixo WordPress hosting paketlerine göz atabilirsiniz.

WordPress Hosting Paketi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Wordpresshosting paketi alırken dikkat etmeniz gereken başlıca detaylar var. WordPress hosting nedir sorusunun cevabında yer alan paketleri seçerken, dikkatli olmanızı önermekteyiz. Çünkü bu konuda iletişime geçeceğiniz hosting şirketi, sizin için alt yapı konusunda çok daha etkili bir çözüm sunacaktır. Hostixo olarak bu noktada Wordpress hosting hizmeti sağlamaya devam ediyor ve alternatif çözümleri de bu noktada ilerletmeye başlıyoruz.

Bir WordPress hosting hizmetinin hız, güvenlik, uptime oranı ve güncelleme gibi özellikler açısından nasıl fark yaratabileceğini bilmek, hosting paketinizi seçerken kararınızı netleştirmenizde etkili olacaktır. Genellikle, kişisel bloglar ve küçük işletmelerin web siteleri için 1 GB disk, 1 GB RAM ve 1 CPU yeterli olmaktadır. Ancak yoğun içerik barındıran daha büyük siteler için; bu değerler arttıkça sunucunun verimliliğinin de artacağı unutulmamalıdır.

Kaliteli bir WordPress hosting hizmeti; web sitenizi hızlandırmanın en iyi ve en ekonomik yollarından biridir. Web sitelerinin yavaş yüklenmesi, kullanıcı deneyimi ve arama motoru sıralamaları açısından olumsuz etkilere sebep olduğundan hızlı web sitelerine sahip olmak son derece önemlidir.

İçerik yönetim sistemleri arasında en çok kullanılan ve çok fazla saldırıya maruz kalan platform olmasını; WordPress’in şöhretinin dezavantajı olarak görebiliriz.

WordPress hosting, özellikle WordPress’i hedefleyen saldırılara karşı güvenlik önlemleri sağlayabilme avantajına sahiptir, böylece sitenizin her zaman korunduğundan emin olursunuz. Standart hosting planlarının bir WordPress sitesini desteklemede yetersiz kalabileceği bilinmelidir

WordPress hosting planlarının; WordPress siteleri için optimize edilmiş tüm sunucuları, WordPress’e özgü tehditlere karşı koruyacak şekilde yapılandırılması gerekir. Bu sunucuların birçok hesaptaki güvenlik açığını belirleyebilmesi ve anında güvenlik yamaları uygulayabilmesi önemlidir.

Hostixo firması tarafından sunulan Wodpress hosting paketlerinin güvenliği:

• Siteler arası özel dosya sistemi izolasyonu,

• Yüksek kaynak tüketen sitelerin diğer siteleri etkilememesini sağlayacak yapılar,
• Sunucu ve işletim sisteminin güvenlik yamalarının periyodik olarak uygulanması,
• Özel firewall (güvenlik duvarı) kuralları ile sağlanmaktadır.• Siteler arası özel dosya sistemi izolasyonu,
• Yüksek kaynak tüketen sitelerin diğer siteleri etkilememesini sağlayacak yapılar,
• Sunucu ve işletim sisteminin güvenlik yamalarının periyodik olarak uygulanması,
• Özel firewall (güvenlik duvarı) kuralları ile sağlanmaktadır. Uptime Oranı Sitenizin sürekli erişilebilir olması için %99’dan düşük uptime oranına sahip olan WordPress hosting planlarını tercih etmemeniz önerilir.
Dilerseniz  linux hosting nedir başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı